Väike-Maarja valla sulgpalli meistrivõistluste juhend
1. Eesmärk. Väike-Maarja valla sulgpalli meistrivõistlustel osalejate hulgast parimate sulgpallurite selgitamine ja mängurõõmu nautimine. Sportimisharrastuse ja sulgpallimängu populariseerimine tervisesportlaste hulgas.
2. Osalejad ja võistluste süsteem
2.1 Võistlused toimuvad noorte (sündinud 2000 ja hiljem), naiste ja meeste arvestuses (üksikmängudes). Võistlustel võivad osaleda mängijatena Väike-Maarja valla tänased või endised elanikud ja mõnusad sulgpalli sõbrad ka väljastpoolt Väike-Maarja valda. Väljaspool Väike-Maarja valda elav osaleja ei tohi kuuluda Eesti sulgpalli kehtivas (http://badminton.ee/) edetabelis 100 parema mängija hulka. Võistlustel osalemine eelregistreerimisega e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 22.11 kella 12.00ni
2.2 Võistlus toimub 3 etapilisena. Parim noor- (2000 ja hiljem sündinud), nais-ja meesmängija selgub 2 edukamalt lõppenud etapi kokkuvõttes. Võrdsete punktide korral on parim mängijate viimase omavahelise kohtumise võitja. Kui ka sellisel juhul ei ole parimat võimalik selgitada, siis arvestatakse 3 etapil kogutud punkte kokku.
Igal etapil jaotatakse punkte järgmiselt:
1 koht 20 punkti
2 koht 18 punkti
3 koht 16 punkti
4 koht 15 punkti
5 koht 14 punkti
6 koht 13 punkti
7 koht 12 punkti
8 koht 11 punkti
9 koht 10 punkti
10 koht 9 punkti
11 koht 8 punkti
12 koht 7 punkti
13 koht 6 punkti
14 koht ja edasi saavad kõik osalejad saavad 5 punkti.
Osalemisel saadud punktid lähevad koondtabelisse ning 2017.kevadel (III etapi järgselt) selgub parim noor-, nais-ja meesmängija.
Igal etapil võistluste lõplik süsteem selgub 15 minutit enne võistluste algust kohapeal, sõltudes osalejate arvust igal etapil eraldi. Mängitakse kehtivate võistlusmääruste kohaselt põhimõttel „kolmest parem“. Sõltuvalt osalejate arvust on korraldajal enne võistluse algust õigus muuta geimi võitmiseks vajalikku maksimaalset punktide arvu.
2.3 Kuni 7 osalejaga mängitakse tavalises turniirisüsteemis.
2.4 Kui on osalejaid 8 ja enam mängitakse alagrupisüsteemis. 8-10 mängija korral moodustatakse 2 alagruppi, 11-12 mängijat korral 3 alagruppi ja 13-16 mängijate puhul moodustakse 4 alagruppi. Suurema osalejate arvu puhul toimub alagruppide moodustamine ning turniiri korraldamine vastavalt otstarbekusele ja peakohtuniku otsusele.
2.5 Korraldaja võib liita ka naismängijad meeste turniiriga, juhul kui osalejate arvud ja tasemed seda võimaldavad. Samas saavad naismängijad koondarvestuses eraldi punkte vastavalt järjestusele igal etapi turniiril.
3. Aeg ja korraldus. I etapp: võistlused toimuvad kolmapäeval, 23.novembril 2016 Väike-Maarja spordihoones (noored algusega kell 17.00, nais- ja meesmängijad algusega kell 18.00). Järgmiste etappide toimimisaeg antakse teada Väike-Maarja spordihoone koduleheküljel ja sotsiaalmeedia vahendusel.
4. Korraldamine. Võistlust organiseerib Väike-Maarja Valla Rahvaspordiklubi. Turniiri peakohtunik on Indrek Kesküla (mobiil: 5107460). Turniiri parimaks korraldamiseks palutakse mängule registreeruda 22.novembriks kella 12.00 e-kiri: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Jane Kool tel: 518 4071. Mängule palutakse registreerida eelnevalt. Mängitakse võistluste korraldaja poolt antud plastikpallidega (Yonex sinine) või võistlejate enda sulgedes pallidega. Juhul kui mängijad omavahel kasutatavat palli kokku ei lepi, siis eelis on sulgpallil ning kohtuniku arvamusel.
5. Protestid. Võistluste käigus tekkinud küsimused ja protestid lahendab kohapeal peakohtunik.
6. Autasustamine. „Meeles peetakse“ noorte, naiste ja meeste arvestuse kolme paremat III etapi koondkokkuvõttes.