JUHEND 2022

Juhend

Pandivere Rattasõit  2022 toimub 24. juulil stardi ja finišiga  Ebavere tervisespordikeskuses.

Registreerimine võistlusele ja stardimaks

Eelregistreerimine  täiskasvanud ja noortesõidud (sünd 2010-2015)  kuni 21.07 kella  24.00ni        

 • rahvasõit 5 eur / samal päeval kohapeal 10 eur
 • põhisõit 10 eur /samal päeval 20 eur
 • noortesõidud (sünd 2010-2015) tasuta
 • tillusõidud  sünd. 2016 ja hiljem registreerimine   https://lingid.ee/v9a5U ja  kohapeal. Tillusõidud  on tasuta.

.

Võistluse ajakava:

10:00               Avatakse võistluskeskus

10:30–13:30    Numbrite väljastamine (registreerumine) võistluskeskuses

12.00               Tillusõit            300 m

12.10               Noortesõit        2 km

12.30               Rahvasõit        19 km

14.00               Põhisõit           43 km

14.10               Rahvasõidu ja noortesõidu autasustamine

16.00               Põhisõidu autasustamine

Võistlusklassid

Rahvasõit        M 18 (2004 -2012)

                        N 18 (2004 -2012)  

                        M (absoluut)

                        N (absoluut)

Põhisõit           M                                                      

                        N                                                       

Lastesõidud:

12.00   Tillusõit      300 m      2016 ja hiljem sündinud                   

12.10   Noortesõit  2 km        2010/2011       P /T

                                              2012-2015      P /T                               

                                                  

Kiivri kandmine on kohustuslik!

Autasustamine ja protokollid

 • Põhisõidu vanuseklasside kolme paremat autasustatakse medalite  ja auhindadega.
 • Rahvasõidu distantsil  autasustatakse:
 • täiskasvanute vanuseklassi kolme esimest meest ja kolme esimest naist medalite ja auhindadega.
 • M18 ja N18 vanuserühma kolme esimest medalite ja auhindadega
 • Noortesõidul  autasustatakse mõlema vanuseklassi kolme esimest poissi ja tüdrukut medali ja meenega.                                         
 • Tillusõidul ja noortesõidul osaleja saab osalejamedali  ja magusa auhinna.
 • Tillu- ja noortesõidul osaleva lapse eest vastutab lapsevanem või hooldaja.

Ajavõttu teostab Nelson Timing OÜ.

Rajakirjeldus ja jooksev info: FB Pandivere rattasõit

Muud olulist

Osaleda võib ka elektriratastel (ainult rahvasõidul), sellest tuleb teavitada korraldajat.  Elektriratastel sõitjad võistlevad väljaspool arvestust.

Osalejad vastutavad ise oma tervisliku seisundi eest ja võistlevad omal riisikol.

Kõik osalejad on kohustatud kandma kiivrit.

Korraldus

Pandivere Rattasõit korraldab Väike-Maarja RSK. Pandivere Rattasõidu partner Rattabaas.

Korraldaja kontaktandmed:

MTÜ Väike-Maarja Valla Rahvaspordiklubi Jane Kool 5184071 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., Kalle Kriit 53416418

Rajakirjeldus

Rahvarada

Rahvasõidu rada on 19 km pikk, stardipaik asub sel aastal Ebavere lõkkeplatsil. Rohkem ruumi, et kaasaelavatele sõpradele lehvitada ning endale parim stardipositsioon valida. Rada suundub piki Ebavere metsaäärt Sõnumi talu maadele ja jõuab Väike-Maarja-Mõisamaa teele. Ületades Põltsamaa jõe, liigume piki kruusast teed Ebavere ja Vao asula tagant mööda ning jõuame raudteeni, kus teeme äkilise vasakpöörde ja kihutame piki raudteed kuni Kiltsi asulani. Keerutame asulas pisut saba ja siirdume kauni Kiltsi mõisa parki, et läbida mõnus singer-vinger pargiteedel. Edasi mööda Mõisa teed ja mõnusat lauget metsarada nautides Sirbi talu maadele. Sirbi talu juures ületame Kiltsi-Ebavere teed, liigume piki Kiltsi kergliiklusteed Kiltsi poole ning kohe varsti paremal pool teed asuvale raiesmikule. Raiesmiku edukad ületajad saavad kruusale jõudes pöörata vasakule Vao suunas. Mitte nii edukad, teevad seda pisikese viivitusega. Peagi jõuame Päästekooli õppeväljaku sildini ja sealt paremale pöörates ootab meid ees nii mõnigi põnev pilt, mida ehk muidu ei kogekski. On teada, et eelmise aasta esimese otsa kiiremad ei märganudki õppeväljakul parkivat lennukit, mis 2010 aastal Ülemiste järve sulpsas ning nüüd meie metsa taga laiutab... Mõnel oli nii kiire, et ei pannud polügoonigi tähelegi. Polügooni kraavini jõudjad võivad juba õnnest ohata, jäänud on viimased 2 km mõnusat lauget, allamäge vuramist.
Maastik on leebe ja rahulik, sobides nii neile, kes mõnusat olemist tahavad kogeda kui ka neile, kelle ratta alt tuiskab pinnast stardist finišini välja.
✌️Ära kahtle oma võimetes, tunnike silmailu ja natuke sporti on ühe pühapäeva jaoks just õige valik!

RAHVARAJA KAART

PÕHISÕIT 43 KM
Võistlusrada alustab oma esimest 11 km lahket ja petlikult kergelt kulgemist mööda päikeselist põlluserva. Jätkab Sõnumi talu maadel ja tiirutab läbi kõik polügooni teed, näidates seda, kus ja kuidas meie päästjad õpivad. Tiir tehtud, jõuame kraavini, kus mööda kitserada kepsutades jõuame Ebavere mäe tõusuni, mille pikkus ca 500 m. Kes omavad kasutajat Strava keskkonnas, siis teavad, et praegu on mäekuninga kroon Ivar Vaabi käes ajaga 1:28. ✨Paneme välja eriauhinna ratturile, kes mäekuninga troonilt tõukab.✨ Pärast pikka rühkimist tuleb pikk ja mõnus laskumine, mis ületab „kaameli küüru" ristmiku; tiirutab metsavahel ja discgolfi rajal, käib läbi kelgumäelt ja suundub siis järgmisele 21 km retkele, mis algab samuti rajaga metsaservast ja jõuab läbi Sõnumi talu maade, ületades Põltsamaa jõge Ebavere tagusele teele, suunaga Vao poole. Pikk kruusatee lõik viib Vao asula tagant läbi, teeb enne raudteed 90* pöörde vasakule ja sealt viib metsatee kuni Kiltsi asulani, kus rada teeb väikese sinka-vonka, näitamaks külarahvale, kuidas elu maanteel lausa keeb. Rattureid ootab ees Kiltsi loss ja mõnus labürint pargiteid. Sealt edasi jõuame mõisa teele ja läbime lauge ja mõnusa metsatee, kuni Sirbi taluni, mille juures ületatakse ka maanteed ja liigutakse edasi mööda kergliiklusteed Kiltsi suunas. Enne Kiltsi asulat pöörab rada paremale niidetud muruteele ja jõuab Vao asulasse. Möödub lõigul Põllu-Karja-Oru tänav-Vao tornlinnus, tuiskab üle tee ja liigub otse hobusetallidest mööda kruusateed Ebavere poole tagasi. Seejärel jõudes metsani, pöörab paremale ja järgmiselt ristmikul vasakule kergliiklusteele. Järgmiseks mööda kergliiklusteed kergelt mäest alla, Ebavere keskusest mööda ca 300 m ja siis äkkpööre vasakule teeäärsete puude vahele (ära suunanoolt sodiks sõida, järgmistel võib seda ka vaja minna). Ees ootab viimased 11 km metsarada.
? Kui Sa arvad, et olid esimesel ringil liiga ettevaatlik, siis nüüd saad gaasi põhja vajutada. Ära mäkke minnes unusta, et Ebavere tõusul on ikka veel võimalus kroon korjata. Finiš on laululava ees. Me paneme metsa mõned nooled ka, katsu mitte eksida.
Muide - 26.06 kell 12 toimub esimene ühissõit, kus saad sulle sobilikus tempos raja läbi sõita.

KAART

NOORTESÕIT

 

Toetab:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

2021 tulemused 

https://www.sportos.eu/ee/et/pandivere-rattasoit/tulemused/  

Väike-Maarja valla teedel tuhisesid jalgratturid

 Väike-Maarja valla sportlikku ja tegusat suve kroonis  augusti viimasel pühapäeval  peetud meeleolukas ja sportlikke väljakutseid pakkuv Pandivere Rattasõit. Võistlusdistantse oli kokku neli ja registreerunud rattasõpru 323.

 Kõige väiksemad, sünniaastaga 2015 ja nooremad, olid stardis ka vaatamata hommikusele seenevihmale. 300-meetrine distants Ebavere kergliiklusteel läbiti vanemate valvsa pilgu ja emotsionaalse toe saatel. Võidu sai sõita kahes masinaklassis: kaherattalised ning abi, jooksu- ja tõukerattad üheskoos. Kokku startis 41 mudilast ja tõenäoliselt vuravad nad nüüdki veel oma ratastega ringi, tähtis numbrimärk „1“ ilutsemas lenksu küljes.

 Noortesõit, pikkusega 1,9 km, kulges laugel maastikul Ebavere terviseradade servas ja sisaldas juba pisut vanemate ( 2009-2014 sündinud ) ja kogenenumate ratturite  võiduajamist. Nii mõnegi noore ratturi varustus lubas arvata, et tegemist on tõsisema spordimehega. Sõidu lõpetas 46 noorratturit: 29 poissi ja 17 tüdrukut. Poistest võitis Ander Janno, järgnesid Marten Seesma ja Markus Kull. Tüdrukute esikolmikus triumfeeris Merit Nõmmiste, kes üldarvestuses finišeerus kolmandana, teine Jette Kriit ( üldarvestuses 11 ), kolmas Ketlin Kull ( üldarvestuses 16 ). Väga sitked tüdrukud!

 Rahvasõidu rada kulges tasasel maastikul Ebavere  ja selle ümbruse teedel, läbides üllatusena ka  Kiltsi mõisa ning kulgedes läbi Kiltsi asula ja Ebavere tööstuspargi ringiga terviseradadele tagasi, moodustades 19 km ringi. Rahvasõidul startis 118 osalejat ja võistlusrada oli sobilik igaühele, olenemata varasemalt läbitud kilomeetritest või rattamargist. Loomulikult sõideti siingi võidu ja tulemuse peale, võidu iseenda, sõbra või naabriga. Kui rahvasõidus startijate  esimene pool kihutas võimaluse avanedes  tuhatnelja finiši poole, siis teine stardigrupp kõigepealt plaksutas enesele ja asutas siis rahulikult minema, nautides mõnusaid radu, energilisi kaasaelajaid ja kohalikke vaatamisväärsusi. Rahvasõidu võitis  Liivar Saaremäe, teine Rait Läänemets ja kolmas eelmise aasta võitja Tair Stalberg. Naiste esikolmikusse kuulusid Katrin Rohtma, Helerin Krais ja Kaili Rätsep. M18 vanuseklassi võitis üldarvestuses teisena finišeerinud Greg-Emil Pärn, teine Pärtel Valge ja kolmas Thristo Paju . N18 vanuseklassis tegi suurepärase sõidu Mairit Kaarjärv, lõpetades üldarvestuses kolmandana, teine Mirtel Laht  ja kolmas Liisi Lohk.

 Põhisõidu rada üllatas osalejaid mõnusa 10 km singer-vingeriga Ebavere terviseradade tõusudel-laskumistel, siirdudes sealt 21 km laugematele asfaldi-,  kruusa- ja metsateedele, võttes korraks hoogu maha Kiltsi mõisa pargiteedel tiirutamisega, läbides Väike-Maarja asula ja tööstuspargi ning kihutades tagasi, et läbida taas 10-kilomeetrine  hingemattev või kosutav metsarada, seda olenevalt siis muidugi juba ettevalmistuse tasemest. Põhisõidul triumfeeris teist aastat järjest võitjana Taavi Kannimäe, Hendrik Kivilo ja Janek Resevi ees. Väike- Maarja valla parim oli napilt poodiumilt välja jäänud Kalle Piirioja,kes saavutas neljanda koha. Naistest võidutses Merili Sirvel , järgnesid  Mairis Õispuu ja Maris Kaarjärv. Põhisõidul startis 97 rattasportlast.

 Mõnusat powerit ja emotsiooni lisasid võistlusele kindlasti kõik kogukonna elanikud, kes lisaks raja turvalisuse tagamiseks ka võistlejaid häälekalt ergutasid, muusikat mängisid või lihtsalt tantsu lõid. Just see ongi õige spordipidu, kui terve kogukond naudib täiega, VAIMU ja VÄEGA.

 Kindlasti andsid hea, sõna otseses mõttes „energialaksu“ ka trobikond herilasi, kes  metsas võidusõitjaid varitsesid. Kui muidu oli meedikul ääretult igav päev, siis vähemalt ühele paistes käele õnnestus tal pai teha küll.

 Pandivere rattasõidu korraldajad kummardavad sügavalt ja tänutundega kogu oma üksmeelse ja tööka meeskonna ees. Täname  kõiki inimesi, kes meid selle sündmuse korraldamisel nõu ja jõuga aitasid ning  aitäh osalejatele, sest ilma teieta poleks see tore spordipäev toimuda saanudki.

 Täname toetajaid: Väike-Maarja vald, BGM Ehitus OÜ, Graanul Invest, , Antaares AS, Baltic Agro AS,  Ilves Transport OÜ, Puhastusekspert OÜ, Farmi Piimatööstus AS, OÜ Nõo Lihatööstus, Muhe Mesi OÜ, Rattabaas OÜ, Skuba Eesti OÜ, Orako OÜ, Royal Unibrew Eesti OÜ, Kaarma KT AS ja Kartul Simunast.

 Südamlikud tänud: Ebavere Tervisespordikeskus, Väike- Maarja Päästekool, Vooremaa Centrum/ Rattabaas, Kiltsi külarahvas, Vao külarahvas, Kiltsi mõis, Sirbi talu, Argo talu, Paemäe talu, Route 22, Kadi Jääger, Sulev Saar, Maarjailu OÜ, videograaf Taavi Luik, fotograaf Riho Lüüs, fotograaf Erki Mental, fotograaf Kristel Kitsing.

 Kohtumiseni Pandivere Rattasõidul 2022!

Vaata meid

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com