2022

Väike-Maarja valla kultuuri- ja spordgala "Vaimu ja väega" 2023 korraldamist toetas:

 

2021

Meede: LEADER-projektitoetus

Strateegia meede: 2.2 Kultuuriküllane Pandivere

Ühisprojekt "Vaimu ja väega"

Projekti kogumaksumus   16 618.00 eur

PRIA toetus 14 956,20 eur

Väike-Maarja Vald  toetus 1495,8 eur

Omaosalus 166,2 eur

 

Ühisprojekti eesmärgiks oli läbi piirkondlike ürituste korraldamise tugevdada kogukondlikku identiteeti, tutvustada paikkonda laiemale avalikkusele ning rikastada kohalikku spordi- ja kultuurielu.

Kultuuri- ja spordigala korraldamisega märgati, tõsteti esile, tutvustati üldsusele ja tunnustati Väike-Maarja vallas elavaid kultuuri- ja spordivaldkonna inimesi - muusika, kunsti, tantsukunsti, teatri, ilukirjanduse jaloomemajanduse alal tegutsejaid, väljapaistvaid sportlasi, treenereid, nii kultuuri- kui spordivaldkonna sündmuste korraldajaid ja ka neid, kelle tegevust ei ole võimalik klassikaliselt või üheselt kategoriseerida, kuid kelle tegevus seondub kultuuri- ja spordivaldkonnaga.

Ühisüritused liidavad erinevaid huvigruppe ja avardavad koostöövõimalusi. Projekti tulemuseks on ühtne, kokkuhoidev, ühistegevusest ja koostööst lugupidav kogukond, kes hoiab elus pika traditsiooniga piirkondlikke spordiüritusi ja tunnustab tublisid kultuuri- ja spordivaldkonnas tegutsejaid.

Ühisprojekti tulemusena toimus 4 kultuuri-spordisündmust:

Simuna-Laekvere rahvajooks 2022

Pandivere Rattasõit 2022

Rakke Rattamaraton 2022

Kultuuri- ja spordigala 2023

Ühisprojekti elluviimise tulemusena on piirkondlikust eripärast lähtudes väärtustatud paikkonna kultuuri- ja sporditraditsioone,tutvustatud laiemale avalikkusele piirkonda, tugevdatud kodanikeühenduste omavahelist koostööd ja aidatud kaasa suuremale meie-tunde tekkimisele.

 

2017

PRIA Leader meede - „Rajahooldusmasinale lisavarustuse soetamine“

Projektiga soetati juba olemasolevale PolarisRZR 570 UTVle rRoomikute komplekt, hooldusniiduk B&S 18hj ning  suletav pagasikast.

Roomikute olemasolu annaks võimaluse kasutada UTV-d suusaradade hoolduseks ka talvisel perioodil. Roomikud võimaldavad paremat läbivust ning roomikutega UTV suudab ka rajamasinat kergemini vedada, kui seni kasutuses olnud mootorsaan. Soetatav niiduk on mõeldud kasutamiseks UTV haagisena, mis  võimaldab efektiivselt niita metsaradasid, muruplatse ja teeääri. Lihtsalt reguleeritava lõikekõrgusega niiduk võimaldab tööd teha täpselt vajadusepõhiselt.

Suletav pagasikast võimaldab UTV-ga transportida turvaliselt väiketehnikat ning tööriistu, mis on samuti vajalikud radade hooldamiseks (saag jms), mis muidu ebatasasel maastikul sõites sõidukilt maha kukuksid.

Projekti  kogumaksumus                             9825,00 eur
 Pria toetus 8842,50 eur
 Väike-Maarja vald 884,00 eur
 Väike-Maarja Valla RSK 98,50

Projekt teostus juulis 2018

 

 

PRIA Leader meede – „Ebavere  terviseradadele rajahooldustehnika soetamine“

Projektiga soetati maastikusõiduk POLARIS RZR 570 EUT ja  sõiduki lisaseadmed (Lumesahk V-Pro 152, Palgiveo haagis ECO, kallutav kast, ECO haagise kraana, tänavapuhastuse mootorhari BS 6,5h,  Vints Bronco Gen II 2500lbs puldiga, Vintsi adapter, RZR haakekonks, RZR haakekonksu pikendusalus.

Projektiga soetatav rajatehnika võimaldab aastaringselt kvaliteetsemalt ja efektiivselt spordiradade ning kergliiklustee korrastamist. Samuti on võimalus aidata kaasa teiste suuremate spordi- ning vabaajasündmuste korraldamisele kogu Pandivere piirkonnas.

Projekti kogusumma                                                    20053,20  EUR

PRIA toetus

8 851 EUR

Väike-Maarja valla kaasfinantseerimine

7600 EUR

As Vireen

Ebavere Graanul OÜ

RP Autoremont OÜ

Väike-Maarja Valla rahvaspordiklubi            omaosalus 900 eurot 

1000 EUR

1000 EUR

700 EUR

Suur tänu toetajatele, projekt teostus juunis 2017.

 

2015 

Kohaliku omaalgatuse programm 2014

Ebavere tervisespordi-ja matkaradadel teabetahvlite ja rattahoidjate väljavahetamine 1.03-31.08. 

Rattahoidjad Ebavere tervisespordikeskuse ees võimaldavad ratastega külastajatel ja keskusest ratasre rentijatel oma rattad turvaliselt maja ette parkida ning vahetatud viidad metsaradadel rõõmustavad liikujate silma ning kannavad edasi ka informatsiooni matkaradadel kasvava taimestiku kohta. Projekti raames on paigaldatud  ka uued postkastide alused liikumissarjas „Harjuta terviseks“ osalejatele.

Varasem:

SK on aidanud kaasa ka mitmetele spordiobjektide valmimisele. 2005. aastal sai valmis lasketiir Väike-Maarja õppekeskuse keldris, õppekeskuse viilhalli on talviti rajatud liuväli ja varutud uiske. RSK projekti kaudu valmis kergliiklustee Kaarmalt Ebavereni. Ebavere tervisespordikeskusesse rajati rahvaspordiklubi projektiga saadud toetusega kõlakoda ja tribüün, mis said valmis 2010. a jaanipäevaks. 

Vaata meid

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com