Georg Lurichi sportlikku sünnipäevanädalat alustas traditsiooniline kevadjooks, järjekorranumbrilt 41. Kokku oli osalenud võistkondi 28, neist 9 osales Väikese Lurichi jooksus, mis toimus enne põhijooksu ja kulges koolimaja, muuseumi, tiikide ja spordihoone ümber.

Georg lurichi kevadjooks 2017 tulemused

Väikese Lurichi jooks 2017 tulemused

Väikese Lurichi jooks algas kogunemisega gümnaasiumi ees, kus neid ootasid juba 11. klassi õpilased, kenasti turvavestidesse riietatud ja käes vahetuse numbrit tähistav silt. Eks siblimist oli ikka palju, sest nii mõnelgi jooksjal oli juba ununenud, mitmendat vahetust ta jooksma pidi ja klassijuhatajatel said käed, jalad ja suu ehk rohkemgi koormust, kui tavatundi andes. Väike-Maarja lasteaed oli esindatud koguni kolme võistkonnaga- kaks punti jooksusõpru ja lasteaiaõpetajatest koosnev jänesekostüümides seltskond, kes kõige väiksematele rajal innustust jagasid ja meeleolu tõstsid. Järgmisel aastal, kui jütsid kooliteed alustavad, on neil juba teada, et kus joostakse ja miks joostakse ja mida tähendab hea meeskonnatööJ.

Lapsevanemad ja põhijooksus osalejad said väikestele kaasa elades oma jalad soojaks silgata ja kopsudki töökorda hõigata ning siis siirduda juba seltsimaja ette, kus kogunes põhijooksu seltskond. Sel korral siis võistkondi 19. Et kevadkülm stardiootel sügavale kontidesse ei poeks, võimeldi ennast Margiti juhendamisel korralikult soojaks ja jooksuvalmis.

Juba liikuski esimene vahetus koos vallavanemaga Lurichi mälestuskivi juurde, kuhu asetati suurmehe austuseks lillekimp ning süüdati küünlad, sellega oli 41 Lurichi kevadjooks avatud.

Enne põhijooksu startisid kõndijad, kes läbisid teatejooksu trassi individuaalselt. Kokku oli kogunenud 15 inimesest koosnev lõbus seltskond, kes pidulikult stardipauguga teele saadeti. Veerand tundi hiljem startis põhijooks ning võitjatel kulus trassi läbimiseks aega täpselt 9 minut ja 36 sekundi jagu, tehes möödunud aastastele võitjatele silmad ette tervelt 25 sekundiga- kes mäletab, kas möödunud aastal oli kõva vastutuul?

Kevadjooksu jäid meenutama diplomid ja parimatel medalid ning tordine suu ja kõigil rõõm edukalt lõppenud võistlusest.

Suur tänu päästekoolile, kes aitas oma poiste ja päästeautoga rada turvata ning suur tänu ka 11. klassi õpilastele, kes teatevahetuse ülemate tähtsa rolli enese kanda võtsid ja korraldamisel abiks olid.

Vaata meid

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com