Prindi

2021 tulemused 

https://www.sportos.eu/ee/et/pandivere-rattasoit/tulemused/  

Väike-Maarja valla teedel tuhisesid jalgratturid

 Väike-Maarja valla sportlikku ja tegusat suve kroonis  augusti viimasel pühapäeval  peetud meeleolukas ja sportlikke väljakutseid pakkuv Pandivere Rattasõit. Võistlusdistantse oli kokku neli ja registreerunud rattasõpru 323.

 Kõige väiksemad, sünniaastaga 2015 ja nooremad, olid stardis ka vaatamata hommikusele seenevihmale. 300-meetrine distants Ebavere kergliiklusteel läbiti vanemate valvsa pilgu ja emotsionaalse toe saatel. Võidu sai sõita kahes masinaklassis: kaherattalised ning abi, jooksu- ja tõukerattad üheskoos. Kokku startis 41 mudilast ja tõenäoliselt vuravad nad nüüdki veel oma ratastega ringi, tähtis numbrimärk „1“ ilutsemas lenksu küljes.

 Noortesõit, pikkusega 1,9 km, kulges laugel maastikul Ebavere terviseradade servas ja sisaldas juba pisut vanemate ( 2009-2014 sündinud ) ja kogenenumate ratturite  võiduajamist. Nii mõnegi noore ratturi varustus lubas arvata, et tegemist on tõsisema spordimehega. Sõidu lõpetas 46 noorratturit: 29 poissi ja 17 tüdrukut. Poistest võitis Ander Janno, järgnesid Marten Seesma ja Markus Kull. Tüdrukute esikolmikus triumfeeris Merit Nõmmiste, kes üldarvestuses finišeerus kolmandana, teine Jette Kriit ( üldarvestuses 11 ), kolmas Ketlin Kull ( üldarvestuses 16 ). Väga sitked tüdrukud!

 Rahvasõidu rada kulges tasasel maastikul Ebavere  ja selle ümbruse teedel, läbides üllatusena ka  Kiltsi mõisa ning kulgedes läbi Kiltsi asula ja Ebavere tööstuspargi ringiga terviseradadele tagasi, moodustades 19 km ringi. Rahvasõidul startis 118 osalejat ja võistlusrada oli sobilik igaühele, olenemata varasemalt läbitud kilomeetritest või rattamargist. Loomulikult sõideti siingi võidu ja tulemuse peale, võidu iseenda, sõbra või naabriga. Kui rahvasõidus startijate  esimene pool kihutas võimaluse avanedes  tuhatnelja finiši poole, siis teine stardigrupp kõigepealt plaksutas enesele ja asutas siis rahulikult minema, nautides mõnusaid radu, energilisi kaasaelajaid ja kohalikke vaatamisväärsusi. Rahvasõidu võitis  Liivar Saaremäe, teine Rait Läänemets ja kolmas eelmise aasta võitja Tair Stalberg. Naiste esikolmikusse kuulusid Katrin Rohtma, Helerin Krais ja Kaili Rätsep. M18 vanuseklassi võitis üldarvestuses teisena finišeerinud Greg-Emil Pärn, teine Pärtel Valge ja kolmas Thristo Paju . N18 vanuseklassis tegi suurepärase sõidu Mairit Kaarjärv, lõpetades üldarvestuses kolmandana, teine Mirtel Laht  ja kolmas Liisi Lohk.

 Põhisõidu rada üllatas osalejaid mõnusa 10 km singer-vingeriga Ebavere terviseradade tõusudel-laskumistel, siirdudes sealt 21 km laugematele asfaldi-,  kruusa- ja metsateedele, võttes korraks hoogu maha Kiltsi mõisa pargiteedel tiirutamisega, läbides Väike-Maarja asula ja tööstuspargi ning kihutades tagasi, et läbida taas 10-kilomeetrine  hingemattev või kosutav metsarada, seda olenevalt siis muidugi juba ettevalmistuse tasemest. Põhisõidul triumfeeris teist aastat järjest võitjana Taavi Kannimäe, Hendrik Kivilo ja Janek Resevi ees. Väike- Maarja valla parim oli napilt poodiumilt välja jäänud Kalle Piirioja,kes saavutas neljanda koha. Naistest võidutses Merili Sirvel , järgnesid  Mairis Õispuu ja Maris Kaarjärv. Põhisõidul startis 97 rattasportlast.

 Mõnusat powerit ja emotsiooni lisasid võistlusele kindlasti kõik kogukonna elanikud, kes lisaks raja turvalisuse tagamiseks ka võistlejaid häälekalt ergutasid, muusikat mängisid või lihtsalt tantsu lõid. Just see ongi õige spordipidu, kui terve kogukond naudib täiega, VAIMU ja VÄEGA.

 Kindlasti andsid hea, sõna otseses mõttes „energialaksu“ ka trobikond herilasi, kes  metsas võidusõitjaid varitsesid. Kui muidu oli meedikul ääretult igav päev, siis vähemalt ühele paistes käele õnnestus tal pai teha küll.

 Pandivere rattasõidu korraldajad kummardavad sügavalt ja tänutundega kogu oma üksmeelse ja tööka meeskonna ees. Täname  kõiki inimesi, kes meid selle sündmuse korraldamisel nõu ja jõuga aitasid ning  aitäh osalejatele, sest ilma teieta poleks see tore spordipäev toimuda saanudki.

 Täname toetajaid: Väike-Maarja vald, BGM Ehitus OÜ, Graanul Invest, , Antaares AS, Baltic Agro AS,  Ilves Transport OÜ, Puhastusekspert OÜ, Farmi Piimatööstus AS, OÜ Nõo Lihatööstus, Muhe Mesi OÜ, Rattabaas OÜ, Skuba Eesti OÜ, Orako OÜ, Royal Unibrew Eesti OÜ, Kaarma KT AS ja Kartul Simunast.

 Südamlikud tänud: Ebavere Tervisespordikeskus, Väike- Maarja Päästekool, Vooremaa Centrum/ Rattabaas, Kiltsi külarahvas, Vao külarahvas, Kiltsi mõis, Sirbi talu, Argo talu, Paemäe talu, Route 22, Kadi Jääger, Sulev Saar, Maarjailu OÜ, videograaf Taavi Luik, fotograaf Riho Lüüs, fotograaf Erki Mental, fotograaf Kristel Kitsing.

 Kohtumiseni Pandivere Rattasõidul 2022!