Üritus

Pealkiri:
Vastlapidu 2019
Kalender:
Kuupäev:
05.03.2019 18:00 - 19:30

Üritusest täpsemalt

  1. märtsil EBAVERE tervisespordikeskuses

5 liikmelised võistkonnad, liikumine jaamast- jaama. Võistlejad saavad stardikaardi, kuhu märgitud jaamade asukoht ja alguspunkt. Kiirustada pole vaja, arvesse lähevad ülesannete täitmise eest saadavad punktid.

17.55 registreerimine – võistkond saab rinnanumbri ja logikaardi, kus asuvad punktid

18.00   vastlapeo avamine

18.05   Soojendustants, juhiste jagamine

18.15   1 VÕISTLUS kõik koos

18.20   start rajale   5 erinevat punkti, kus toimuvad tegevused-mängud

19.00   kokkuvõtete tegemine, jahutustants

19.15   auhindade jagamine, supp

19.25   metsiku põletamine

!!! HOIAME SUUSARADU JA LIIGUME AINULT SEAL KUS SUUSARADU POLE

KELGUMÄELE LÄHEME OTSE MAJA JUUREST ÜLES.

 

VÕISTLUSED:

  1. ENERGIA KOGUMISE JOOKS- kommijooks

Iga võistkonna ees u 10 m kaugusel asetseb rõngas, milles kauss lutsukommidega

Jooks toimib teatevahetuse põhimõttel, kus iga jooksja võib kausist tuua ära 1 kommi. Võistlus lõppeb siis, kui esimene võistkond toob kausist viimase kommi.

Kõige pealt võistlevad 4-6, 7-9 klass  ja siis kõik ülejäänud (10-12 + TÄISKASVANUD)

 

  1. VILJAÕNNE VALAMINE

Võistlejatel kaks ämbrit, ühe küljes 10 nööri (iga võistleja jaoks 2 nööri).  Nööridega ämbris on viljaterad, vms. Aja peale on vaja valada terad ühest ämbrist teise, kasutades ämbri liigutamiseks vaid nööre.

Tulemuse annab see, kui terad jõuavad ämbrisse. Juhul kui terad libisevad lumme, on Ebaveres tõenäoliselt tulemas hea vilja-aasta, aga võistkonnale see positiivset tulemust ei too.

 

  1. HOIAME KOKKU!

Võistlejatel vaja täis puhuda 5 õhupalli. Esimesele jääb õhupall kätte, teised asetavad selle rinna kõrgusele. Võistlejad seisavad üksteisele nii lähedale, et palli saaks üleval hoida kehadega. Võimalikult kiiresti liikudes, palle kaotamata, tuleb läbida etteantud slaalomirada edasi-tagasi. Juhul kui pall kaotsi läheb, jätkatakse sealt, kus viga tekkis. Kohtunikega ei pea vaidlema.

  1. LIUVÕISTLUS

Võistlus toimub kelgumäel, stardiga  ülevalt. Teatevõistlus. Esimene laseb mäest alla tähiseni, tähise juurest võtab järgmine kelgu ja jookseb üles, kolmas laseb alla, neljas jookseb üles ja viies laseb alla. Hurraa, kiireim võidab!

  1. LASKESUUSATAMINE

Kaks tiiru, püsti- ja lamades tiir. Võistlejal seljakott padrunitega (tennisepallid).Võistleja stardib tillusuuskadel esimesse tiiru, heidab kõhuli (matt), viskab 3 palli vastu märklauda (salvokelk), sõidab edasi, püstitiir, jälle 3 palli vastu salvokelku. Kott selga ja finišisse. Määravaks saab parim aeg ja parimad tulemused tiirus. Iga möödavisatud pall annab + 10 sekundit.

  1. ALIAS

Vastla- ja talveteemalisi sõnu seletavad 2 valitud mängijat, kummalgi on aega 1 minut ja kokku võimalik kahe peale seletada 15 sõna. Ülejäänud võistkonnakaaslased arvavad. Arvestatakse kokku ära arvatud sõnad.

Võistkond annab teada võistluse lõppemisest sellega, et toob oma numbrisärgi tagasi.

Vanuseklassid:

4.-6. klass

7.-9. klass

10.-12. klass

Täiskasvanud, SEGAvõistkonnad kvalifitseeruvad vanima osaleja järgi.

Vaata meid

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com